Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci dorastają oraz poznają otaczających ich świat. Wśród swoich rówieśników uczą się nawiązywać koleżeńskie kontakty oraz funkcjonowania w innym dla nich środowisku. W skład poznawczy dziecka wchodzi również poznawanie oraz smakowanie jedzenia, które jest podawane w przedszkolach w porach śniadaniowych oraz obiadowych. Dzieci, będąc w fazie wzrostu potrzebują zdrowej oraz zbilansowanej diety, która przyczyni się do prawidłowego rozwoju. Należy zatem pamiętać, aby każde z dań serwowanych dzieciom w wieku przedszkolnym posiadało kilka spełnionych warunków. Kilka z nich znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy!

Owoce i warzywa

Przedsszkole dla maluchaTo niezbędne elementy diety, które powinny pojawić się w każdym zdrowym jadłospisie. Warzywa, jaki owoce posiadają wiele minerałów oraz witamin, które uzupełniają codzienne zapotrzebowanie na mikroelementy dziecka, które w okresie wzrostu są niezmiernie ważne. Brak jednego z nich w przyszłości może spowodować zaburzenia z odżywianiem lub dysfunkcje związane z narządami trawiennymi. Ponadto warzywa dbają o kondycję układu odpornościowego, które podkręcają metabolizm. Owoce to świetne źródło witamin oraz upragnionego przez dzieci słodkiego smaku. Są świetnym zamiennikiem słodyczy, bez których dzieci nie umieją się rozstać.

Kolorowy talerz

Ważne, aby to co znalazło się na talerzu było ciekawe oraz przede wszystkim kolorowe. Talerz nie musi być cały pokryty zielenią, lecz posiadać ciekawe kształty oraz aromaty, które wprawią maluchy w ciekawość. Dzieci bardzo często oceniają atrakcyjność podanego dania tylko poprzez jego wygląd. Warto zatem, aby przygotowane dania były barwne. Poprzez specjalnie przygotowywane zestawy ułatwi to pracę z dziećmi, które na co dzień nie chcą próbować nowych smaków oraz posiłków serwowanych poza domem. Być może ten sposób podawania jedzenia w przedszkolu zmniejszy ilość dzieci z oporami do smakowania nowych potraw czy dań. Więcej na temat przygotowywania posiłków dla przedszkolaków znajdziecie na stronie http://www.zielonakuchnia.org/catering-dla-przedszkola/.