Doskonale zdajemy sobie sprawę jak dzieciaki uwielbiają ciastka, muffinki, cukierki oraz wiele innych słodkości. Warto jednak zadbać, aby słodycze, które spożywają nasze małe maluchy były zdrowe i wartościowe. Zbyt duża ilość cukru przyjmowana przez dzieciaki nie tylko pobudza apetyt na słodkości, ale i psuje zęby powodując liczne próchnice oraz osłabia kości oraz stawy. Aby ograniczyć spożywanie niezdrowych kalorii przez dzieciaki warto poznać kilka inspiracji na wykonanie wypieków oraz słodkości u siebie w domu. Specjalnie dla całej rodziny uszykowaliśmy dwie propozycje smacznych oraz zdrowych słodkości, które każdy może wykonać w domowym zaciszu. Dzięki temu, nie tylko małe pociechy będą mogły zaspokoić swój apetyt na słodycze, ale i również rodzice, które posiadają problem z nadmiernym objadaniem się sklepowymi łakociami. Zapraszamy!

Zdrowe babeczki

daktyle medjool

Dobrze wykonane, nawet nie wzbudzą wątpliwości, że to wypieki prosto wykonane z naszego piekarnika. Dla zdrowej alternatywy słodkich babeczek polecamy wybór zdrowszej mąki do pieczenia typu mąka kokosowa, wielozbożowa czy gryczana. Jako nadzienie warto wykorzystać owoce typu, truskawki, czy daktyle medjool, które dzięki swojej intensywnej słodkości zastąpią cukier oraz inne słodziki. Aby babeczka posiadała polewę jak ta ze sklepu warto posłużyć się gorzką czekoladą, lub wykonać własną z odtłuszczonego kakao. Aby babeczki przyciągały małych domowników warto zadbać o atrakcyjną prezentację wykonanych wypieków. Do tego polecamy wiórki kokosowe, suszone owoce oraz orzechy.

Ciastka wielozbożowe

Ciastkami często zajadają się nie tylko dzieci, ale i często słodycze, które często pojawiają się w przerwie pracy, albo na deser po obiedzie. Aby zafundować sobie zdrową wersję ciastek polecamy ciastka wielozbożowe, które są proste oraz szybkie w przygotowaniu. Do wykonania należy zebrać składniki typu orzechy, wybrane ziarna zbóż, pestki dyni, suszone owoce, mogą również posiadać daktyle medjool, które sprawią, że konsystencja ciastek stanie się bardziej zbita oraz słodsza. Do pieczenia zamiast tradycyjnego masła warto wykorzystać olej kokosowy, który genialnie sprawdza się jako zdrowszy zamiennik tłuszczy i świetnie nadaje się również do wypieków. Aby dodać domowym ciastkom zdrowej słodkości warto dodać miód, który świetnie zagęści oraz wzbogaci konsystencję łakoci. Takim domowym ciastkom nie oprze się nawet najmniejszy łasuch. To tylko dwie propozycje zdrowych wypieków dla całej rodziny. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do wspólnego pieczenia oraz przygotowywania posiłków z najmniejszymi pociechami. Podanymi przepisami możemy zagwarantować, że Wasze dzieci wręcz zakochają się w zdrowych słodkościach, które nie tylko zadbają o wysublimowane podniebienia maluchów, ale i o korzystny skład spożywanych przez nie łakoci.