Co najmniej kilka razy w roku pojawia się problem dotyczący tego, co kupić dziecku na prezent. Jest to zagadnienie dotyczące zarówno dziecięcych urodzin, jak i również Dnia Dziecka czy po prostu upominku pod choinką. W takich sytuacjach, zamiast zostawić decyzję na ostatnią chwilę, dobrze jest zastanowić się nad takim prezentem, który idealnie sprawdzi się w przypadku danego dziecka.

W zasadzie sztuczny podział zabawek na te dla dziewczynek i dla chłopców często nie jest rozumiany przez dzieci. Mimo tego dziecko społecznie wchodzi w rozmaite role, a nic dziwnego nie ma w tym, że dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy. W takim przypadku, jeśli dziecko ma młodsze rodzeństwo, doskonale jako prezent sprawdzą się wózki dla lalek z dodatkowymi akcesoriami.

wózki dla lalekW zestawie czy nie?

Podstawowe pytanie, które musimy sobie zadać, kupując wózek dla lalki, brzmi: czy chcemy kupić wyłącznie wózek, czy interesuje nas cały zestaw? Jeśli dziewczynka marzy o zabawie lalkami w sposób, który przypomina opiekę rodziców nad małym dzieckiem, to wart rozpatrzenia jest przede wszystkim zestaw. W nim możemy znaleźć np. wózek z pasującą do niego lalką, a niekiedy również akcesoria dodatkowe – ubranka na zmianę, pieluszki, smoczek czy butelkę do karmienia, a w bardziej rozbudowanych również kołyskę! Oczywiście, im więcej akcesoriów, tym zestaw jest droższy. Jeśli jednak dziecko posiada już kilka lalek, to lepiej będzie zainwestować w wózek dla lalek już posiadanych. W takim przypadku musimy jednak dowiedzieć się, jakich są one rozmiarów, aby wybrać optymalne rozwiązanie.

Jaki powinien być wózek?

Żeby nie było tak łatwo – wózki dla lalek warto dobierać również według konkretnych parametrów. O co tutaj chodzi? Przede wszystkim o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabawy. Z tego powodu wózek powinien być dość lekki, aby nawet mała dziewczynka poradziła sobie z jego przeniesieniem. Rozmiarem, tzn. wysokością, musi być dostosowany do jej wzrostu, by mogła swobodnie włożyć do wnętrza lalkę czy się nad nią nachylić. Co więcej, dobrze sprawdzają się składane wózki, ponieważ umożliwiają one zabranie ukochanej zabawki np. w podróż czy na wyjazd do dziadków. Jednocześnie system składania powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby zabawka nie złożyła się w trakcie zabawy, robiąc dziecku krzywdę – np. nabijając guza czy po prostu przycinające palce.

Na rynku zabawek dziecięcych znajdziemy wózki dla lalek rozmaitych producentów, w różnych kolorach czy z ciekawymi akcesoriami. Warto zastanowić się, czy dziecko na pewno potrzebuje takiej zabawki, zanim w nią zainwestujemy. Jeśli tak – dobrze jest wybrać produkt lepszej jakości.