Maluchy bardzo często chcą otaczać się rzeczami, które jednocześnie podobają się im, a przy okazji są również użyteczne. Do takich produktów należy obecnie poduszka minky, bardzo chętnie wybierana przez dzieci w wieku przedszkolnym np. do zabrania ze sobą do przedszkola, na czas drzemek. Jednocześnie warto pamiętać jednak o tym, że wszystkie akcesoria dla dzieci muszą być funkcjonalne. To wszystko sprawia, że powstaje dylemat, czy wymarzona przez dziecko poduszka minky albo kocyk z mięciutkim, polarowym podszyciem sprawdzi się na dłuższą metę przy użytkowaniu. Warto jednak pozbyć się tego rodzaju obaw – okazuje się bowiem, że współcześnie materiały te są tak łatwe w użytkowaniu oraz dbaniu o nie, że ich wybór może być tylko dobrym wyborem.

Przyjemne dla skóry

Skóra dziecka jest o wiele wrażliwsza na wszelkie podrażnienia aniżeli skóra dorosłych. Tam, gdzie dorosłemu zostanie na skórze niewielki ślad po kontakcie z np. szorstką powierzchnią materiału, u dziecka może pojawić się nawet wysypka czy popękane naczynka. Z tego powodu istotne jest, aby używać w produktach dla dzieci materiałów odpowiednio delikatnych. Przykładowo, poduszka minky sprawdzi się doskonale w takich warunkach, bo jest bardzo przyjemna w dotyku i niezwykle miękka. Trzeba tylko zadbać o to, aby polar miał odpowiednią długość, dzięki czemu będzie ona najwygodniejsza dla dziecka, a nie sprawi, że podczas snu włókna dostaną się do jego ust.

Ważna pielęgnacja

Bardzo istotne jest to, aby wszystkie artykuły dziecięce były łatwe w pielęgnacji. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim możliwość pozbycia się zarazków z produktów, z którymi dziecko ma bliski kontakt. Warto, aby poduszka minky miała zdejmowany pokrowiec, dzięki czemu materiał będzie można wyprać w delikatnym proszku dla dzieci, nawet w wyższej temperaturze. Kupując tego rodzaju poszewkę musimy zorientować się, w jakich temperaturach może być prana, zwłaszcza że materiał minky często nie może być dodatkowo prasowany z uwagi na swoje właściwości.