Ostatnie upały dały się nam mocno we znaki, a mamy dopiero koniec lipca. Przed nami jeszcze drugi miesiąc wakacji, a co za tym idzie drugie tyle okazji na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej polskiej przyrody. Wiele osób planując wakacyjny wyjazd wybiera ośrodki czy hotele położone nad mazurskimi jeziorami lub rodzimym Morzem Bałtyckim. Niezależnie od tego, który z kierunków ostatecznie wybierzecie, jedno pozostaje niezmienne: na plaży wyglądać jakość trzeba i nie chodzi tu wyłącznie o budowaną w wielkich trudach sylwetkę. Połową sukcesu jest odpowiedni wybór stroju kąpielowego, a my dziś podpowiemy wam, w jakich wypadkach to strój dwuczęściowy sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy!

Rodzaje strojów dwuczęściowych

stroje kąpielowe dwuczęścioweZanim przejdziemy do omawiania sobie tego, dlaczego warto wybierać stroje kąpielowe dwuczęściowe, przyjrzyjmy się temu, jakie ich rodzaje znaleźć można w codziennej modzie. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem dwuczęściowych strojów są klasyczne bikini. Nie ma tu, o czym dyskutować. Jedną z odmian bikini, którą przewija się bardzo często w modowych pokazach i inspiracyjnych lookbookach jest bikini bandeau, czyli strój z górą w formie opaski na biust. Dla mniej odważnych kobiet lub tych z was, które cenią sobie przede wszystkim wygodę przygotowano tankini, czyli zestaw złożony z klasycznego dołu i góry w formie koszulki, która zakrywa w całości brzuch. Istnieje również bikini przystosowane dla pań z nieco większym biustem. Tzw. balkonetka bardzo przypomina klasyczny biustonosz, jednak jest ona tworzona tak, aby podtrzymać duże piersi nadając im ponętny kształt.

Dlaczego warto nosić stroje dwuczęściowe?

Skoro już wiemy, jakiego rodzaju stroje kąpielowe dwuczęściowe możemy spotkać w sklepach i na plażach, przyszedł czas na to, aby powiedzieć o tym, dlaczego w ogóle warto wybierać strój dwuczęściowy. Powodów jest co najmniej kilka, jednak tym najważniejszym jest seksowny i kobiecy charakter bikini. Jest ono symbolem seksu i ponętności, czego nie można powiedzieć o jednoczęściowych strukturach. Skąpa natura tego stroju sprawia, że proces opalania staje się łatwiejszy i pokrywa znacznie większą połać ciała, co zdecydowanie wpływa na to, ja się prezentujemy. Ostatnim argumentem jest funkcjonalność stroi złożonych z dwóch elementów. Mogą one bowiem służyć jako bielizna, kiedy to spędzamy cały dzień przemieszczając się pomiędzy ośrodkiem, miasteczkiem a plażą. Wystarczy na niego narzucić coś cieńkiego i traktować bikini jak zwyczajny komplet bielizny.