Dzieci to małe istotki, które w oszałamiającym tempie zadziwiają nas swoimi nowymi umiejętnościami oraz szybkim wzrostem oraz rozwojem intelektualnym. Zdawałoby się, że tak nie dawno nowy członek rodziny, który wylądował w dziecięcym łóżeczku, z pewnością tak szybko nie postawi swoich pierwszych kroków na podłodze. A jednak. Zapominamy często, że najintensywniej rozwijamy się we wczesnym dzieciństwie, gdzie dla zdrowego oraz bezpiecznego wzrostu nie powinno nam niczego zabraknąć. Tak bujnie wzrastający maluch powinien być otoczony specjalnymi mebelkami, akcesoriami oraz posiadać odpowiednio dobrane otoczenie, które zatroszczy się o najmniejszego domownika, ułatwiając mu codzienne funkcjonowanie. Aby wybrać odpowiedni moment na zakup krzesełka do karmienia, przygotowaliśmy specjalny poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział, kiedy Twoje dziecko będzie gotowe zakup nowego dziecięcego mebelka.

Pozycja siedząca

Aby dziecko mogło bezpiecznie zostać umieszczone na krzesełku, powinno mieć wzmocnione plecy oraz na tyle rozwinięte, które umożliwią mu stałe siedzenie, bez możliwości przewracania się na boki. Gdy Twój maluszek zaczyna stabilnie siedzieć w pozycji czworacznej, oznacza, że możesz powoli rozglądać się za zakupem nowego stolika, czy też krzesełka do karmienia. Pomimo tego, że szkrab całkowicie opanował nową umiejętność, krzesełko powinno zawierać odpowiednio wyprofilowane oparcie, które będzie bezpiecznie wpływać na rozwój małych plecków.

Ząbkowanie

Gdy maluszek zaczyna boleśnie odczuwać pojawiające się ząbki, to kolejny dobry powód, dla którego warto wyposażyć swój salon czy też kuchnię w krzesełko do karmienia. Wraz z pojawieniem się częściowego uzębienia, szkrab będzie mógł spożywać o wiele więcej różnorodnych posiłków, które nie będą ograniczać się jedynie do jedzenia w płynie. Z tego względu odpowiednie miejsce do spożywania posiłków w pozycji siedzącej zapewni zakup krzesełka do karmienia.

krzesełko do karmieniaNauka odpowiedniego podawania pokarmu

Aby zjeść nowe pokarmy, w postaci mięsa czy też warzyw, należy nauczyć dziecko poprawnego spożywania posiłków. Do tego celu krzesełko do karmienia będzie jak znalazł. Umieszczając malucha w stabilnym siedzisku, będziesz mogła spokojnie podawać pokarm na łyżeczce, bez obaw, że dziecko będzie podskakiwać, czy też turlać się po ziemi z możliwością zachłyśnięcia się podczas jedzenia. Przy wyborze krzesełka dla naprawdę energicznych dzieciaków, polecamy mebelki o solidnej konstrukcji, które będą amortyzować wstrząsy oraz podskoki małego buntownika.