artykuły plastyczneWakacje jak co roku każdemu uczniowi mijają szybciej niż powinny. Już niedługo od nowa zacznie się szkoła, zadania domowe i zajęcia pozalekcyjne. Ale zanim to nastąpi każdy uczeń musi skompletować swoją wyprawkę. Jak zwykle na początku roku szkolnego wszystko musi być kupione według listy, tak aby przynajmniej przez pierwsze kilka tygodni niczego nie zabrakło.

  Oczywiście wyprawka szkolna to nie tylko zeszyty i podręczniki. To nawet nie tylko plecak i piórnik. Tak naprawdę poza podręcznikami i zeszytami najważniejsze jest wyposażenie. Odpowiednio zaopatrzony uczeń dużo łatwiej wejdzie w okres szkolny. Na to wyposażenie składają się głównie artykuły plastyczne. Wszystko, to co znajduje się w piórniku i plecaku tak naprawdę można zawęzić do tego jednego określenia.  

Wyprawka plastyczna dla malucha

Artykuły plastyczne w wyprawce szkolnej będą się różnić w zależności od wieku ucznia. Zacznijmy więc od wyprawki dla uczniów najmłodszych. Podobny zakres artykułów plastycznych będzie niezbędny dla przedszkolaków co dla uczniów pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. W takiej wyprawce nie może zabraknąć na pewno ołówków. To obowiązkowy element zarówno dla przedszkolaków jak i uczniów. Najlepiej od razu zaopatrzyć dziecko w kilka, a przynajmniej dwa ołówki, gumkę i temperówkę. Następnie warto pomyśleć o blokach. Każde dziecko powinno w wyprawce mieć kilka rodzajów bloku. Na pewno obowiązkowo blok rysunkowy i blok techniczny, oba warianty zarówno z kartkami białymi jak i kolorowymi. Z bardziej oczywistych artykułów plastycznych konieczne będą farby.

  Większość szkół w liście z wyprawką ma jeden typ farb albo plakatowe, albo akwarelowe. Najlepiej jednak zdać się na to co lubi nasze dziecko i postawić na ten rodzaj farb, które woli, a do nich kilka pędzelków. Do artykułów plastycznych z pewnością będzie zaliczać się też klej, nożyczki i różne rodzaje ozdób, jak kolorowy papier, czy naklejki. Nie można zapomnieć także o uwielbianej przez maluchy plastelinie. Koniecznie duże opakowanie, w którym będzie przynajmniej 12 kolorów plasteliny. Ostatnim elementem takiej wyprawki będą kredki i pisaki. Tutaj również warto postawić na wersję przynajmniej 12 kolorów. Dobrze jest wybrać dobre jakościowo produkty zamiast kiepskich, które za 2 tygodnie będą do niczego.

Wyprawka plastyczna dla starszaka

Wyprawka z artykułów plastycznych dla starszych uczniów szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych składała się będzie dodatkowo z artykułów kreślarskich. Uczeń zwłaszcza w podstawówce będzie potrzebował większości z artykułów z wcześniejszych lat. Prawdopodobnie zrezygnuje z plasteliny, ale ołówki, kredki i farby nadal będą w niezbędniku. Do tego dojdą linijki, ekierki i koniecznie dobry cyrkiel. Nie można też zapomnieć, że w tym momencie uczniowie przestają pisać w zeszytach i ćwiczeniach ołówkami więc niezbędne będą także długopisy, najlepiej różnokolorowe.

  Wszystkie te artykuły plastyczne można znaleźć w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie plastycznym i z artykułami biurowymi, które można znaleźć już w każdym mniejszym mieście.