Miłośników słodyczy można spotkać wszędzie. Słodkie ciasta nawet na weselach zawsze znajdowały licznych amatorów. Nowy trend, który przywędrował z zachodu, świetnie wpisuje się w ogólne gusta. Można nawet powiedzieć, że sprawy poszły kilka kroków dalej. Na weselach coraz częściej, wśród różnorodnych kulinarnych atrakcji, można spotkać kącik ze słodyczami. W miejscu takim można spotkać nie tylko dzieci. Szampańska zabawa jest jeszcze jedną okazją, gdy można sprawić sobie kolejną przyjemność.

Organizacja słodkiego kącika.

Przygotowując candy bar na wesele, trzeba wydzielić odpowiednie miejsce, gdzie na stołach albo specjalnie skomponowanych regałach, będą ułożone słodkie smakołyki. Wiadomo, że na wstępie je się oczyma, więc łakocie powinny być wystawione w atrakcyjny sposób. Najlepiej, gdy maja postać małych, jednorazowych porcji a dekoracje nawiązują do ogólnego wystroju sali weselnej. Atrakcje w takim miejscu maja różną postać. Mogą to być krojone kawałki ciast, desery w pucharkach, muffinki, pralinki, wafelki, małe kajmaki, lizaki czy też pięknie udekorowane torty. Do tego wszystkiego nie należy zapominać o widelczykach lub łyżeczkach. Dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest zorganizowanie kącika kawowego w bezpośrednim sąsiedztwie candy baru. Jeżeli warunki lokalowe na to pozwalają, to można z powodzeniem dostawić dodatkowe stoliki i krzesełka. Taka "mała kawiarenka" pozwoli gościom na przyjemne pogawędki w mniejszym gronie, przy kawie lub herbacie.

Bezpieczna lokalizacja.

Candy Bar na wesele

Organizując candy bar na wesele, staramy się przede wszystkim umieścić go z dala od tańczących. Ponadto trzeba sobie uświadomić, że licznymi bywalcami w takim miejscu będą przede wszystkim dzieci. Dlatego należy tak je zorganizować, żeby nie doszło do małej czy większej katastrofy. Nie powinno być tam żadnego sprzętu do podgrzewania ani też ostrych widelczyków czy innych podobnych przedmiotów. Niektóre desery mogą zawierać alkohol, tak więc najlepiej ustawić je z tyłu baru lub przeznaczyć im miejsce bezpośrednio na stołach. Lepiej też zrezygnować z silnych sztucznych barwników i chemicznych środków przedłużających trwałość. Cena słodkiego kącika. Obliczając koszt przyjęcia, trzeba mieć świadomość, że candy bar na wesele kosztuje w okolicach dwóch tysięcy złotych. Jednak mogą oczywiście wystąpić wahania zależne od liczby gości, podanego asortymentu a także od aktualnych cen rynkowych wszystkich półproduktów i produktów. Cena dwóch tysięcy dotyczy na ogół wesela o liczbie gości wynoszącej sto osób. Zazwyczaj też cena takiego kącika podlega indywidualnej wycenie przez organizatora przyjęcia.