Zdrowie naszych czworonożnych pupili zależy w głównej mierze od tego co będą jadły. Jednym z najpopularniejszych gatunków kupowanych zwierząt są z całą pewnością koty. Każdy miłośnik tych lubiących chodzić własnymi ścieżkami zwierząt, powinien pamiętać o zapewnieniu im pożywienia jak najwyższej jakości. Większość osób sięga po dostępne w sklepach karmy dla kotów. Warto zapoznać się ze składami dostępnych w supermarketach produktów dla zwierząt, aby mieć pewność, że wybieramy dla nich tylko to co najlepsze.

Jakie są zalety oraz wady karmy w formie suchej?

Sucha karma dla kota

Jednym z najczęściej kupowanych rodzajów pożywienia dla kotów jest sucha karma dla kota. Nic w tym dziwnego, gdyż karma ta zazwyczaj smakuje większości naszych czworonogów. Ponadto, jest dostępna w różnych smakach. Jeżeli nasz kot preferuje jadać mięso, wybierzmy dla niego karmę z wołowiną, drobiem lub wieprzowiną. Jeśli jednak naszemu pupilowi bardziej smakuje karma warzywna, sięgnijmy po taką. W sklepach dla zwierząt takich jak np. https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Karma-dla-kota_Sucha-karma-dla-kota-201.html, znajdziemy również karmę suchą o specjalistycznych właściwościach. Posiadaczom stosunkowo starych kotów polecane są karmy z dodatkiem witamin i minerałów wzmacniających kości. Można również sięgnąć po karmę przeznaczoną pupili, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jeżeli nasz kot jest po sterylizacji, zakupmy mu suchy pokarm, którego skład jest dostosowany do potrzeb zwierząt, które przeszły ten zabieg. Niewątpliwie sucha karma dla kota dostępna jest w atrakcyjnych cenach. Jej zaletą jest również duża wydajność. Kilka garści suchej karmy pozwala bowiem na zaspokojenie apetytu naszego czworonoga na długie godziny. Istnieją również nieliczne wady suchej karmy dla kotów. Przeciwnicy suchej karmy zarzucają jej ubogi skład. Wiele osób uważa również, że koty, które są karmione suchymi karmami nie chcą jeść innego rodzaju pożywienia. Oczywiście nie należy karmić kota wyłącznie suchą karmą. Czworonóg powinien spożywać również mięsne i warzywne musy, które możemy zakupić w sklepach w wygodnych saszetkach. Nie należy również zapominać o tym, aby karmić zwierzę o odpowiednich porach.

Gdzie kupimy karmę dobrej jakości?

Sucha karma dla kota dostępna jest w większości polskich marketów i supermarketów. Czasami karmę znajdziemy również w drogeriach. Pokarm dla naszych zwierząt znajdziemy również w sklepach z artykułami zoologicznymi. Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie warto dokonywać zakupu karm. Nie da się ukryć, że kupowanie karm dla kotów w supermarketach ma wiele zalet. Pokarm dla czworonoga możemy bowiem kupić podczas robienia dla siebie zakupów spożywczych. Jeśli jednak w jakimś sklepie nie ma dużego wyboru karm dla zwierzaków, powinniśmy odwiedzić sklep z artykułami zoologicznymi. Znajdziemy tam wiele rodzajów karm produkowanych przez różne firmy. Jeżeli nasz pupil cierpi na jakieś schorzenia, warto poszukać dla niego karmy z witaminami i składnikami mineralnymi. Przyczyną niektórych schorzeń może być bowiem niedobór składników odżywczych. Wybór specjalistycznych karm dla zwierzaków będzie znacznie bogatszy w sklepie zoologicznym.