Pierwsze kroki w opanowaniu gry na gitarze bywają trudne, ale ten trud na prawdę się opłaca, ponieważ taka umiejętność to fascynująca przygoda. Gitarzyści doskonale wiedzą, że gitara to instrument, który potrafi uzależnić a zwłaszcza wtedy kiedy jest to pięknie brzmiąca gitara elektryczna. Zanim jednak w rękach pojawi się pierwszy instrument zaczynają rodzić się pewne pytania. Przede wszystkim te, na których odpowiedź dotyczy odpowiedniego modelu.

Jak więc zacząć swoją przygodę z grą na gitarze?

Niemalże wszyscy muzycy naukę rozpoczynają od gitary klasycznej. Powodem tego jest prawdopodobnie stosunkowo niska cena, która nie uszczupla zanadto zasobności portfela a jest to szczególnie uciążliwe jeśli nauka nie przyniesie spodziewanych efektów. Dla osób ambitniejszych, których celem jest gitara elektryczna po opanowaniu podstaw gry dobrym rozwiązaniem może być jednak gitara elektro-klasyczna. Ceny również bywają przystępne a modele dla osób początkujących odznaczają się niezwykle ciekawym brzmieniem. Jakie modele są warte uwagi? Oto lista najpopularniejszych gitar dla początkujących muzyków:

  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-123 CEQ - to najtańszy model, który może spełniać kryteria instrumentu dla początkujących. Brzmienie może pozostawiać wiele do życzenia, ponieważ nie jest to jednak instrument z najniższej półki w związku z czym wniosek nasuwa się sam: sprzęt o jeszcze niższych sprzętach w ogóle nie powinien być brany pod uwagę, ponieważ budowa takich w przeciwieństwie do Ever Play zdecydowanie nie zachęca do nauki.
  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-133 CEQ - to model niewiele droższy od poprzedniego, ale różnica pomiędzy nimi jest niesamowita i tyczy się przede wszystkim brzmienia, które w tym przypadku jest już znacznie lepsze niż w poprzednim.
  • gitara elektro-klasyczna Oscar Schmidt model OC 9C (N) - model z wyższej półki cenowej. Przedział rozpoczyna się mniej więcej od ceny 600 złotych, ale jest to model o pięknym i głębokim brzmieniu więc jeśli zasobność portfela pozwala na taki wydatek to zdecydowanie warto się zastanowić nad tym instrumentem.

Propozycji jest znacznie więcej a sklepy muzyczne są coraz lepiej wyposażone w instrumenty dla początkujących graczy. Przy wyborze cena nie powinna być jednak decydującym kryterium. Najważniejsza jest budowa oraz brzmienie, bo to właśnie ono jest najbardziej motywujące do działania. Każda gitara elektryczna czy klasyczna jest na swój sposób wyjątkowa więc utrudniony wybór to częsty problem początkujących graczy.

Więcej informacji: http://www.gitaraibas.pl/pl/blog/Wybierz-gitare-elektro-klasyczna-dla-siebie-testujemy-6-modeli/19