Dla osób szukających muzycznych inspiracji świetnym wzorem może być Bobby McFerrin. Jest to wokalista jazzowy, który nie stroni też od muzyki rodem z Jamajki, a zatem reggae. Również osoby potrafiące naśladować różne dźwięki, w tym przede wszystkim instrumenty muzyczne i perkusyjne mogą podpatrywać, jak czyni to właśnie McFerrin. Muzyk bowiem prezentuje to od kilku dekad.

Co prawda dorównać mu nie jest łatwo, ale dla ludzi mających talent wokalny może być świetnym przykładem.

Jedną z form, jakie najbardziej odpowiadają wokaliście jest improwizacja. Wówczas to wykonuje on partie wokalne pozbawione warstwy tekstowej, co jednak nie oznacza, że w jego twórczości brakuje utworów z tekstem. Co istotne Bobby McFerrin jest wręcz stworzony do interakcji zarówno z publicznością, jak i innymi muzykami, czego to daje przykład na swoich występach. Bilety na Bobby McFerrin to temat wciąż aktualny, gdyż muzyk nadal jeszcze występuje, a popyt na jego wyczyny ciągle się utrzymuje. Bez wątpienia, to co decyduje o popularności muzyka to fakt, iż wyróżnia się on od innych i tworzy coś odmiennego. Nie jest artystą komercyjnym, a mimo to jest często kojarzony przez fanów nie z kręgu, niejednokrotnie słuchających innej muzyki. To przykuwanie uwagi różnych słuchaczy świadczy o tym, że to co tworzy Bobby McFerrin jest interesujące i odzwierciedla pewien kunszt muzyczny, a ponadto charakteryzuje go duże poczucie humoru, dzięki czemu też atmosfera na jego występach jest bardzo dobra.

Co do jego twórczości to śledząc dokonania możemy powiedzieć o bardzo wielu albumach, gdzie pierwsze z nich powstawały w latach 80-tych ubiegłego wieku, a ostatni z krążków nagrał w roku 2013. Na uwagę mogą też zasługiwać wszelkie projekty, w których to towarzyszą mu znakomici muzycy wprost ze sceny jazzowej, by wspomnieć choćby o takich artystach, jak pianista Chick Corea, czy multiinstrumentalista Richard Bona. Inną charakterystyczną cechą dla utworów, które wykonuje wokalista jest śpiewanie w różnych tonacjach, na głosy z towarzyszeniem innych muzyków znających fach beatboxu.