Współczesne technologie produkcyjne dają każdemu sporo szans na przygotowanie takiego wnętrza, które w stu procentach przypada do gustu domownikom. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie mebli na wymiar, zwłaszcza w niestandardowych kształtach i rozwiązaniach, czy samodzielne tworzenie drobiazgów i ozdób. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy ingerować również w samą tapetę?

W takim przypadkupozostaje sprawić, że to moja fototapeta będzie wisiała w moim pokoju. Oczywiście, jest to możliwe dzięki rozwojowi technologii tworzenia tego rodzaju produktów. Dziś bez trudu zamówimy fototapetę, którą sami zaprojektujemy, a niekiedy nawet po prostu sami stworzymy na podstawie zdjęcia.

Nadaje intymności

Jeśli chcę, aby moja fototapeta była na ścianie pokoju, to zwykle dążę do tego, aby była w nim stworzona dość intymna atmosfera. Pytanie jednak brzmi – co ma być na takiej fototapecie? Przede wszystkim nie warto przesadzać – zdjęcie całej rodziny w znacznym powiększeniu nie jest dobrym wyborem na całą ścianę, podobnie jak fototapeta z twarzą dziecka zamiast zwykłego zdjęcia. O wiele lepiej jest zdecydować, że moja fototapeta będzie wykonana na podstawie np. zdjęcia zrobionego podczas urlopu albo zdjęcia w formie makro. W takim przypadku zyskamy ciekawą ozdobę do wnętrza, a jednocześnie nie przytłoczymy go.

Przypomina miłe chwile

moja fototapetaNajlepszym rozwiązaniem na to, aby moja fototapeta zdobiła ścianę w danym pomieszczeniu jest wybór takiego zdjęcia czy tła, które ma dla nas znaczenie, ale jednocześnie jest dość ogólne. Świetnie sprawdzą się wszelkie widoki, zwłaszcza z ciekawym punktem horyzontu – będą bowiem w doskonały sposób współgrać z każdej wielkości pokojem, nadając mu większej przestrzeni. Z kolei do kuchni czy biura możemy wybrać formę makro zdjęcia, zwłaszcza jeśli robimy w tym temacie profesjonalne fotografie.

Wybór dobrej fototapety do domu nie jest wcale łatwy, ale przy odrobinie wysiłku nie powinien być też bardzo skomplikowany. Ważne jest tylko, aby wiedzieć, gdzie stoi granica przesady w doborze zdjęcia.