Hiszpania wydaje się niektórym europejskim rajem na ziemi. Położona na południowym zachodzie, łączy w sobie wiele pozytywnych cech Europy zachodniej, jak i południowy klimat i charakterystyczną południową mentalność. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób myśli o tym, żeby wyprowadzić się tam na stałe, a część Polaków zrobiła to już zaraz po otwarciu granic Unii Europejskiej. N

iektórzy swoją przeprowadzkę zaplanowali powoli – najpierw znaleźli pracę, później szukali pokoju do wynajęcia, z czasem, kiedy już się ustatkowali na miejscu, pokój zamieniali na mieszkanie, zwykle też wynajmowane. Inni do kwestii takiej przeprowadzki podchodzą z większą pewnością siebie i od razu, jeszcze w Polsce szukają mieszkania w Hiszpanii do kupienia. A dopiero potem myślą o tym, jak urządzą się po tym, jak się tam przeprowadzą. Dzieje się tak dlatego, że od jakiegoś czasu mieszkania w Hiszpanii mają niezwykle korzystne ceny. Jeśli więc ktoś ma oszczędności albo gotówkę z innego źródła, na przykład niespodziewanego spadku, taka inwestycja wydaje się bardzo kusząca.

Tym bardziej, że życie w Hiszpanii na stałe może wydawać się wielu z nas bardzo atrakcyjne. Mieszkając tam można zapomnieć o mroźnych i śnieżnych zimach, o szarych jesieniach, czy lecie, które zamiast upalne okazuje się być deszczowe. Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których Hiszpania jest tak kuszącym kierunkiem do zamieszkania na stałe. Przekonują się o nich osoby, które dały sobie szansę, by spędzić tam więcej niż weekend czy zwiedzić coś poza gorącymi plażami latem.