Wielu rodziców ma problem z wyborem zabawek dla swoich dzieci. Z uwagi na duży wybór nie mają kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Na szczególną uwagę zasługują zabawki interaktywne. Zabawki te nie tylko cechują się wizualnym aspektem, ale także pomagają w rozwijaniu funkcji poznawczych wyobraźni oraz motoryki. Co więcej są w pełni bezpieczne. Wybierając zabawkę powinniśmy wiedzieć, że musi ona być dopasowana do wieku naszego dziecka. Do tego powinna posiadać wszelkie atesty. Dzięki nim mamy pewność, że zabawki wykonane są z materiałów wysokiej jakości, które nie zagrażają zdrowiu, ani też życiu dziecka. Zabawki nie mogą posiadać ostrych krawędzi, które uszkodzić mogą ciało maluszka.

Najlepsze zabawki interaktywne to roboty

Bez dwóch zdań roboty są najlepszymi zabawkami interaktywnymi. Roboty umożliwiają programowanie poprzez zabawę. Może zbudować robota, który porusza się na gąsienicach, samochód, fokę czy też pingwina. Po zbudowaniu pozostaje już tylko sterowanie nim zdalnie. Może sterować robotem przy pomocy kontrolera czy też nawet zaprogramować dla niego swoje własne ruchu. Roboty nie tylko są świetną zabawą dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Zabawa robotem pozwala na zrozumienie w jaki konkretnie sposób się stworzy oprogramowanie w obecnych czasach oraz spojrzeć choć na chwilę na świat oczami dzieciaka. Zależnie od zestawu, który wybierzemy roboty wykonują bardzo różne akcje. Mogą wykrywa przedmioty, omijać przeszkody, przenosić przedmioty czy też poruszać się po trasie wyznaczonej. Każdy zestaw zawiera najczęściej główną jednostkę. Jest to mikrokomputer. Odpowiedzialny jest za bezpośrednie sterowanie robotem.

To dopiero świetny wybór

Naprawdę dobrym wyborem jest robot Jimu AstroBot. Jest to pierwszy z robotów Jimu, który potrafi skutecznie wyrażać swoje emocje poprzez głośnik Bluetooth oraz "oczy". Można z nim wejść w interakcje. Do tego można nauczyć go nowych sztuczek, uczyć się razem oraz bawić się z nim. Mamy dostępną darmową aplikację JIMU w naszym ojczystym języku. Do tego posiada misje specjalne do wykonania. Dzięki temu każdy użytkownik może się zapoznać ze wszystkimi możliwościami. Posiadacze robota tego mają dostęp do społecznościowego serwisu, gdzie mogą się dzieli własnymi projektami jak i także pomysłami. Robot Jimu AstroBot jest naprawdę świetnym wyborem. Będzie to zabawka dla całej rodziny. Jednocześnie możemy spędzić dzięki niemu razem super czas oraz świetnie się bawić.