Bolesne ząbkowanie dotyczy sporej ilości dzieci. Niemal każdy maluch doświadcza nieprzyjemnego uczucia w czasie wyrzynania się mleczaków. Dziecko najczęściej staje się niespokojne, więcej płacze, ma trudności z jedzeniem, spaniem i odczuwa ból. Czasami objawy są tak silne, że maluszek może nawet gorączkować. Możemy jednak pomóc maluszkowi w przejściu tego trudnego etapu.

Żel przeciwbólowy

Aplikowanie żelu przeciwbólowego o najłatwiejszy sposób radzenia sobie z nieprzespanymi nocami. Warto zastosować preparat właśnie na noc, aby dziecko miało szansę przespać choć kilka godzin z rzędu. Żele są łagodniejsze od tabletek i działają tylko miejscowo, dlatego można podawać je nawet bez konsultacji z lekarzem.

Gryzaki

gryzak dla dzieciW ciągu dnia najlepiej działać w inny sposób. Puchnące dziąsła bardzo swędzą, dlatego maluszek ma naturalny odruch pocierania ich o różne powierzchnie. Aby dziecko nie wkładało do ust byle czego, koniecznie musimy sprawić mu bezpieczny gryzak. Najlepiej wybierajmy polskie produkty Lullalove, ponieważ mamy pewność, że zostały one wyprodukowane przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

Gryzak może być wykonany z naturalnej gumy lub drewna klonowego. Oba materiały mają swoje zalety, dlatego wybór zależy wyłącznie od nas.

Gryzak z kauczuku

Gryzaki wykonywane są z naturalnej gumy pozyskiwanej z drzewa kauczukowca. W stanie surowym wygląda ona jak mleczko, ale po odpowiedniej obróbce termicznej nabiera nowych właściwości. Gryzaki Lullalove posiadają różne kolory, ponieważ są zabarwione barwnikami spożywczymi. Mamy zatem pewność, że użyte farbki są w 100% bezpieczne i nie są trujące. Gryzaczki delikatnie masują dziąsła i przynoszą ulgę. Do ich czyszczenia wystarczy zwykły środek myjący lub dezynfekujący.

Gryzaki z drewna

Drewniane gryzaki wykonywane są z litego drewna klonowego. Są twardsze od kauczukowych, dlatego mocniej naciskają na dziąsła. Niektóre dzieci potrzebują właśnie takiej pomocy i chętniej sięgają po twardsze modele. Nasączone są naturalnymi olejami, dlatego nie chłoną wody, a przy tym mają antybakteryjne działanie. Tego typu gryzaczki trzeba co jakiś czas wymieniać.

Gdzie kupić gryzaki marki Lullalove? Bogata oferta tych przydatnych przy ząbkowaniu gadżetów jest dostępna na stronie http://mamaplus.pl/t/marka/lullalove.