Droga do zdrowego żywienia

Wiele zwierząt domowych wydaje się być zadbanymi, ale z drugiej strony jednak codziennie otrzymuje niedostosowane do swoich potrzeb pożywienie. Efektem tego są rozwijające się choroby, które mogą nie tylko być tymczasowe i łatwe do wyleczenia, ale również długotrwale uszkodzić organizm zwierzęcia, znacznie skracając jego czas życia oraz komfort codziennej egzystencji. Z tego powodu wielu właścicieli zwierząt domowych decyduje się na stosowanie odpowiedniego żywienia przygotowanego przez znane i cenione marki. Karmy marki Hill’s są przykładem na to, w jaki sposób gotowy pokarm może być przystosowany do potrzeb zwierzęcia w każdym wieku oraz jak jest w stanie wspierać powrót do zdrowia nawet u przewlekle chorych zwierząt.

Codzienne żywienie bytowe

jedzący pies

Podstawowym rodzajem karm marki Hill’s są te, które oferowane są w ramach żywienia bytowego, czyli codziennego dla zdrowych zwierząt. Takie karmy podzielone są w ramach linii Science Plan na odpowiednie dla zwierząt w różnych stadiach życia, dzięki czemu np. rosnące szczenię będzie zdobywało korzystniejsze dla siebie składniki odżywcze w odpowiedniej, dostosowanej do potrzeb karmie. Karmy marki Hill’s z serii bytowej to zarówno karmy dla psów, jak również i kotów na różnych stadiach rozwoju, ale również rozmaitej wielkości. To sprawia, że dawka nie jest bardzo wysoka przy psach o sporych rozmiarach, za to zmienione są składniki odżywcze oraz proporcje białek i tłuszczów.

Żywienie specjalistyczne

Prócz tego karmy marki Hill’s to również karmy specjalistyczne oferowane w ramach linii Prescription Diet. Wśród tych karm przeważają przede wszystkim profesjonalnie skomponowane formuły, których zadaniem jest wspieranie zdrowia psa i kota w przypadku konkretnych schorzeń przewlekłych. Karmy w formie suchej oraz mokrej przygotowane są specjalnie z myślą o konkretnych schorzeniach, dlatego istotne jest, aby zawsze dobierać je we współpracy z lekarzem weterynarii. W ten sposób karmy marki Hill’s wspierają powrót zwierzęcia do zdrowia albo polepszają jego samopoczucie w czasie trwania leczenia.