Choć głowa artystów jest pełna niesamowitych pomysłów i nieograniczonej wyobraźni to jednak bez odpowiednich materiałów nie jest możliwe stworzenie idealnych dzieł. Bardzo często artyści korzystają z farb olejnych, które są szkodliwe dla zdrowia i najzupełniej w świecie odbijały się na życiu artysty. Spowodowane było to przez wykorzystanie specjalnych rozpuszczalników, sprawiało to, że korzystanie z nich było niekomfortowe. Jednak dziś bez trudu można znaleźć farby olejne wodorozcieńczalne – które nie szkodzą zdrowiu artystów, a jednocześnie pozwalają się cieszyć tak samym dobrem rezultatem jak w przypadku tradycyjnych farb olejnych.

farby olejne wodorozcieńczalne

Stosowanie pigmentów do farb

Stosowanie najlepszych pigmentów oraz poprzez odpowiednie procesy produkcji farby są niesłychanie trwałe, a jednocześnie dają intensywne i interesujące barwy. Przebieg rozpuszczania za pomocą wody jest nie tylko bardzo wygodny ale jednocześnie bardzo bezpieczny dla zdrowia. Dodatkowym plusem jest jej łatwe zmywanie ze skóry za pomocą zwykłego mydła - nie musisz do ich usunięcia stosować żadnych rozpuszczalników. Farby olejne wodorozcieńczalne na pewno zapewnią nową jak i wysoką jakość tworzenia obrazów. Farby te bardzo dobrze odwzorowują kolory praktycznie tak samo dobrze jak tradycyjne farby olejne. Co warto nadmienić sposób pracy oraz użyte techniki malarskie również są takie same.

Farby olejne wodorozcieńczalne

W rzeczywistości są to takie same farby olejne. Mają one takie sam właściwości, takie same zalety. Jedyna różnica jaka jest między tymi farbami to sposób ich rozcieńczenia. Ciekawostką jest fakt, że bez żadnych konsekwencji można łączyć farby olejne wodorozcieńczalne ze standardowymi farbami olejnymi bez jakichkolwiek konsekwencji. Dodatkowym plusem przemawiającym za tymi farbami jest czas ich schnięcia, który jest o wiele krótszy niż w przypadku farb olejnych. Farby te są również bardzo dobrym wyjściem dla alergików lub dla kobiet ciąży. Sprawdzą się ponadto do pracy w domu gdzie pod uwagę musimy wziąć innych domowników - w szczególności dzieci, które powinniśmy chronić przed trującymi rozpuszczalnikiem, a ponadto sprawdzą się również wyśmienicie do pracy grupowej odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach.

Wybór farb to nie łatwa sprawa

Stojąc przed wyzwaniem wyboru farb do stworzenia wymyślonego działa warto wziąć pod uwagę inny rodzaj farb olejnych. Dostępna jest szeroka paleta barw, a co najważniejsze farby te są bardzo bezpieczne dla artystów. Dzięki nim nie muszą martwić się o swoje zdrowie i ze spokojem tworzyć swoje najpiękniejsze dzieła - kto wie czy przy okazji używania takich farb nie powstało by wiele więcej dzieł znanych nam artystów?