Twoje dziecko aż piszczy z radości, kiedy widzi przejeżdżających ścieżką rowerową rowerzystów, ale dopiero zaczęło chodzić i nie poradzi sobie z prawdziwym rowerem? Nic straconego! Możesz spokojnie skorzystać z przeznaczonych specjalnie dla maluchów fotelików rowerowych. Wszystkie dostępne foteliki rowerowe dostępne na rynku są montowane z tyłu roweru, na siodełku, albo z przodu, między kierownicą a rowerzystą. Zdecydowanie wygodniejsze są te tylne foteliki rowerowe, w których każde dziecko może pojeździć dłużej i ma idealną widoczność. To opcja doskonała dla wszystkich małych obserwatorów?

Jaki fotelik rowerowy powinieneś wybrać dla swojego dziecka, by zabezpieczyć go w trakcie jazdy rowerem? Wiadomo, że nawet w trakcie najkrótszej wycieczki rowerowej mogą wydarzyć się różne rzeczy. Nie wszystko niestety można przewidzieć, ale dobrze być przygotowanym nawet na najtrudniejsze sytuacje. Bezpieczne foteliki rowerowe są wykonane z materiałów najwyższej jakości, odpowiednio sztywne, by utrzymać i wspierać prostą pozycję dziecka w trakcie jazdy. Są specjalnie chronione z tyłu i zabezpieczają boki. Wszystkie bezpieczne i poddane testom foteliki rowerowe mają też pasy bezpieczeństwa, które idealnie trzymają dziecko w trakcie jazdy. Takie znajdziesz choćby w sklepie http://4activ.pl/category/foteliki-rowerowe.

Dodatkowym plusem bezpiecznych fotelików rowerowych jest amortyzacja, która chroni przed nadmiernymi wstrząsami w trakcie jazdy, dzięki temu z łatwością możesz pokonywać ze swoim maluchem nawet polne ścieżki czy leśne dróżki. Warto pamiętać, że poszczególne foteliki rowerowe mają limity wagowe. Zazwyczaj instrukcje użytkowania określają, że mogą korzystać z nich dzieci powyżej 12 miesiąca życia, stabilnie siedzące i chodzące, ale warto trzymać się widełek wagowych, które określa producent. Warunkiem koniecznym jest to, by foteliki rowerowe były wyposażone w odpowiednie elementy odblaskowe, które zwiększą Twoją widoczność na drodze. Jest to bardzo ważne wtedy, kiedy poruszamy się drogami, a nie ścieżkami rowerowymi. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie swojego malucha i zapewnij mu bezpieczną i komfortową jazdę na Twoim rowerze.