Nadszedł sezon zimowy, a Twój szkrab stanowczo odmawia nakrycia na swoją małą główkę? Zaczyna decydować o swoim ubiorze i w swoich codziennych stylizacjach wykreślił wszystkie czapki zimowe? Nie jesteś jedyną mamą, która w tym przypadku potrzebuje pomocy. Bardzo dużo dzieci tych małych, jak i tych większych, które niedługo kończą szkołę podstawową, uważają czapkę za swojego największego wroga. Dlaczego tak się dzieje? Z całą przyjemnością pomożemy odpowiedzieć Ci na to pytanie oraz przekazać kilka praktycznych sposobów, aby Twoje dziecko zaprzyjaźniło się z zimowym nakryciem głowy.

Dlaczego dziecko ściągają czapkę?

Dzieci nie lubią, jak się je do czegoś zmusza. Wiele razy powtarzane przez rodziców zdania, aby wreszcie ubrały tą czapkę, powodują, że dziecko próbuje się nam przeciwstawić i postawić na swoim. Częste ich wymówki to, że materiał gryzie i podrażnia ich delikatną skórę. Niewygodna, brzydka i nie ten fason. Ciągle im za gorąco. Może faktycznie coś w tym jest?

Postawmy na naturalne tworzywo

Kupując czapki bawełniane oraz przy wykorzystaniu wełny, możemy być pewni, że ubiór będzie przepuszczalny oraz przyjemny dla naszej głowy. Dla specjalnych uparciuchów polecamy czapki zimowe, które dodatkowo swoje wnętrze będą miały podszyte specjalnym materiałem. Polecamy polar, który zapewnia nam dobrą wymianę powietrza oraz przyjemnie otula głowę. Dzieci się w nich nie spocą nawet przy wykonywaniu najbardziej energicznych czynności.

Pozwólmy dziecku wybrać czapkę samodzielnie

Zabierzmy malucha do sklepu i pozwólmy mu wybrać czapkę, która mu się najbardziej spodoba. Dzieci nie lubią szarych, zwykłych czapek, a wolą mieć na swojej głowie wszystkie kolory tęczy. W ten sposób wybrany ubiór przez naszego milusińskiego spowoduje, że poczuje się bardziej wyjątkowe i wyróżnione przez swoich rodziców. Trzymaj jednak piecze nad jakością i nie zapominaj, o właściwym rozmiarze.

Dawajmy przykład

Nie zmusimy żadnego malucha, aby ubierał się ciepło oraz, żeby nakładał czapkę na głowę, gdy jego rodzice robią kompletnie coś odwrotnego. Tata i mama to niepodważalne autorytety w świecie dziecka i to głównie oni, od początku kształtują cały jego świat. Troszcząc się o najmniejszego członka rodziny, nie zapominajmy przy tym zadbać również o własne nakrycie głowy. Będziemy dawać przykład, a nasz maluch z chęcią będzie naśladować swoich rodziców. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi, a przede wszystkim słuchajmy, co mają nam do powiedzenia. Dzięki temu możemy znaleźć źródło problemu bez krzyku i płaczu naszych maluchów. Liczymy na to, że po przeczytanie kilku naszych porad, Ty również uporasz się z niechcianą czapkową codziennością Twojego dziecka.