Nawet malutkie dzieci mogą wymagać pomocy fizjoterapeuty. Fizjoterapia dziecięca w Poznaniu powinna charakteryzować się przede wszystkim profesjonalizmem w ocenie wad postawy czy problemów z napięciem mięśniowym, a dodatkowo fizjoterapeuci muszą wdrożyć jak najszybciej odpowiednią rehabilitację, aby dziecko mogło cieszyć się zdrowiem. Czym się kierować przy wyborze fizjoterapii dziecięcej w Poznaniu?

Doświadczenie i pasja

Fizjoterapia dziecięca w Poznaniu może rozpocząć się nawet u niemowląt, które dopiero co przyszły na świat. Wcześniaki, dzieci z obniżonym bądź podwyższonym napięciem mięśniowym czy też z różnego rodzaju wadami genetycznymi zwykle nie mogą czekać na podjęcie rehabilitacji. Ich organizm rozwija się w szybkim tempie i każde zaniedbanie na tym etapie może rzutować na rozwój ruchowy w przyszłości. Dobry fizjoterapeuta dziecięcy powinien mieć doświadczenie w wyprowadzaniu dzieci z różnego typu schorzeń. Najlepiej, gdy ma on doświadczenie w pracy nawet z noworodkami. Doświadczenie pozwoli na postawienie szybkiej diagnozy i wdrożenie takiego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych, które przyniosą jak najlepsze efekty. Fizjoterapia dziecięca w Poznaniu to również pasja osób, które zajmują się rehabilitacją na co dzień. Trudno bowiem wykonywać jakikolwiek zawód medyczny bez wyraźnego zaangażowania i pasji.

Fizjoterapeuta dziecięcy - jak znaleźć dobrego?Podejście do pacjenta

W osiąganiu jak najlepszych i szybkich efektów leczenia konieczne jest właściwe podejście do pacjenta. Dzieci są specyficznymi pacjentami, które wymagają zainteresowania i potraktowania z delikatnością tak, aby nie przerazić ich widokiem gabinetu rehabilitacyjnego. Gabinety fizjoterapii dziecięcej w Poznaniu powinny być wyposażone nie tylko w najwyższej jakości sprzęt, ale także w różnego rodzaju zabawki i elementy, które umilą dzieciom czas spędzony na rehabilitacji. Fizjoterapeuta powinien zaś umieć zainteresować dziecko terapią, jej postępami i efektami, jakie ma ona przynieść. Dziecko, które nie widzi sensu w rehabilitacji, nie osiągnie takich wyników jak to, któremu wszystko zostanie dokładnie wytłumaczone zawczasu. Rodzic nie powinien też bać się zostawić dziecko pod opieką fizjoterapeuty na czas ćwiczeń. Jeżeli widzi on, że rehabilitant ma dobry kontakt z dzieckiem, a młody pacjent chętnie uczęszcza na ćwiczenia, zdecydowanie łatwiej jest pozostawić rodzicowi dziecko w gabinecie rehabilitacyjnym. Umiejętność pozyskania zaufania zarówno dziecka, jak i rodzica to klucz do osiągnięcia sukcesu w fizjoterapii nawet tych najmłodszych pacjentów.