Dla większości młodych rodziców dziecko staje się centrum życia. Odwiedzając świeżo powiększoną rodzinę nie wypada zjawiać się z pustymi rękoma, lecz dobrze zadbać o jakiś podarunek. Najlepszą tematyką będą oczywiście wszelakie zabawki i akcesoria dla małych dzieci. Warto jednak rozsądnie wybrać prezent, aby nie był jedynie kolejnym gadżetem zajmującym miejsce i zdecydować się na coś praktycznego. Doskonałym pomysłem są kojce dla dzieci, karuzela do łóżeczka, czy chodzik ułatwiający naukę stawiania pierwszych kroków.

Kojec dla dzieci

kojce dla dzieciNawet małego dziecka, które dopiero zaczyna raczkować nie można spuszczać na dłuższą chwilę z oczu. Pozornie mało mobilny szkrab jest w stanie w ułamku sekundy wyrządzić sobie krzywdę. Nikt nie jest w stanie zadbać, aby w jego pobliżu nie znajdowało się absolutnie nic, co mogłoby doprowadzić do jego zranienia. Idealnym rozwiązaniem na te problemy są kojce dla dzieci, które zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa. Nie ograniczają nadmiernie ruchów naszej pociechy, ale uniemożliwiają mu opuszczenie danego miejsca. W ostatnich latach akcesoria tego typu zdobyły olbrzymią popularność. Każdy rodzic doceni chwilę wytchnienia od nieustannej uwagi, jaką zapewnia ten sprzęt. Nie należy zapominać o zalecie związanej z ich konstrukcją. Sztywne ścianki kojca dla dzieci ułatwiają wstawanie i utrzymywanie prostej postawy co jest niezwykle istotne w pierwszych miesiącach życia.

Karuzela do łóżeczka

Każdy rodzic wie, jak ogromnym problemem może być uśpienie dziecka. Czasami są po prostu takie chwile, gdy zawodzą wszystkie metody i nie ma się już sił na dalsze starania. Doskonałym gadżetem w takich sytuacjach są karuzele do łóżeczka. Zakładane na krawędzi mebelka skutecznie przyciągają uwagę szkraba i ułatwiają mu zaśnięcie. Często także kojce dla dzieci umożliwiają zamontowanie konstrukcji. Nowoczesne modele są wyposażone nie tylko w głośniki z specjalnie przygotowanymi dźwiękami, ale również projektory.

Chodzik pchacz

Przedmiotem bardziej związanym z aktywnością dziecka jest chodzik pchacz. Stanowi doskonałe ułatwienie w nauce pierwszych korków. Konstrukcja zapewnia stabilne podparcie i pomaga w utrzymaniu wyprostowanej pozycji. Atrakcyjny wygląd, często połączony z elementami wydającymi dźwięki zachęca dzieci do zabawy. Podczas korzystania szkrab powinien pozostawać cały czas pod kontrolą, zwłaszcza w przypadku, gdy w domu są schody. Przy zakupie należy koniecznie sprawdzić, czy dany model ma niezbędne certyfikaty.