Brak Ci czasu jak i pomysłu na spędzenie czasu ze swoim małym szkrabem? Zamiast zabierać dziecko na przejażdżki wypasionymi quadami czy sponsorować mu inną rozrywkę, gdzie i tak w pewnym momencie zostaniecie rozdzieleni, wybierzcie najprostszy oraz najbardziej zbliżający dla Was sposób spędzania wolnego czasu. Jednym z nich jest wspólny czas przy stole. To wspaniała okazja, aby porozmawiać ze swoim maluchem, pośmiać się oraz spędzić chwile sam na sam bez zbędnych dodatków w koło. Zabawy plastyczne przy pomocy różnych artykułów szkolnych to kreatywna oraz rozwijająca czynność zwłaszcza dla tych najmniejszych, gdy w fazie wzrostu dziecięcy mózg rozwija się najintensywniej. Twórzcie oraz cieszcie się swoją obecnością wszędzie, gdzie tylko znajdziecie kredki, plasteliną czy pisaki!

Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia

Najmniejsze z naszych domowników to zazwyczaj najciekawsze istotki chodzące po tym świecie. Pozwólmy poznać im jak wspaniałą zabawą może okazać się zabawa kolorowymi kredkami, które pozostawiając ślad na białej kartce mogą stworzyć prawdziwe dziecięce dzieło sztuki. Dla dzieci w wieku od 1 do 4 roku życia polecamy wykorzystywać produkty trwałe, które w miarę możliwości nie łamią się oraz nie kruszą. W tym przypadku zabawa z plasteliną powinna zaczekać, z tego względu, że dzieciaki w ramach poznawania świata często używają do tego swojej małej buźki.

Zabawy plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia

Dzieci, które opanowały i na dobre poznały moc kredek oraz innych artykułów koloryzujących polecamy wypróbować różnego rodzaju kolorowanki. Linie, które mają za zadanie oddzielać kolory, oraz podkreślać kontury obrazu pozwolą na zwiększanie dokładności oraz precyzji artystycznych u naszych malców. To pozwoli na jeszcze większą dokładność w wykonywaniu malunków, a kolorowanka wykonana przez malucha to wspaniały pomysł na prezent dla babci czy też innej bliskiej osoby. To również wiek idealny, aby zapoznać dzieci z zabawami rzeźbiarskimi za pomocą plasteliny czy gliny rzeźbiarskiej.

kredki majewskiZabawy plastyczne dla dzieci od 6 roku życia

Im starsze szkraby tym więcej rozumieją oraz więcej potrafią zrobić. To wiek optymalny, w którym nasze dzieci mają styczność niemal ze wszystkimi pracami plastycznymi, w szkole czy też poznane w przedszkolu. Przy stole przy zabawie z dzieckiem stwórzcie coś niepowtarzalnego, czym sam maluch będzie się chwalił wszystkim w okolicy! Możecie wykorzystać guziki, naklejki, rożne rodzaje tkanin oraz materiałów do stworzenia laurki czy też dziecięcego plakatu. Pamiętajcie, ze wszystkie chwyty dozwolone, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie i oczywiście dobrej zabawie! Kredki, farby oraz akcesoria malarskie możecie kupić na stronie http://calamus.pl/st-majewski.