Wielu z Was prowadząc na co dzień swoje auto, zupełnie nie zdaje sobie sprawy w jakim stanie są nasze wycieraczki samochodowe oraz kiedy tak naprawdę możemy sklasyfikować je jako zużyte. Nic dziwnego, w końcu nie każdy z nas musi być specjalistą od tego typu akcesoriów. Mimo wszystko koniecznie musimy zwrócić na ten temat uwagę, ponieważ stan wycieraczek samochodowych, często bardzo mocno wpływa na jakość naszej widoczności podczas jazdy autem przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Najciężej pracujący element Twojego auta?

Jako, że pióra wycieraczek wykonane są z gumy, pracując z różną częstotliwością w odmiennych temperaturowo porach roku, ich zużywalność potrafi być dosyć duża. Eksperci radzą więc, by wymieniać je tak często, jak zmieniamy opony z letnich na zimowe i z powrotem. Oczywiście jeśli wcześniej pojawią się symptomy takie jak zostawianie smug przez wycieraczki samochodowe albo uciążliwy pisk przy ich funkcjonowaniu, to niestety konieczna będzie ich wcześniejsza wymiana.

Nie bagatelizuj symptomów

Jeśli Twoja szyba jest pełna smug powstałych podczas pracy Twoich wycieraczek, oznacza to, że ich pióra są zużyte. Lekceważąc tego typu symptomy, możemy nabawić się znacznie większych wydatków niż zakup wycieraczki samochodowej. Mocno wytarta guma nie odizoluje twardszych elementów piór od szyby w aucie, czego efektem może być porysowana szyba, gotowa do wymiany lub kosztownego zabiegu polerowania jej powierzchni. Korzystając z starszego typu wycieraczek składających się z metalowych elementów, koniecznie zwróćmy uwagę na korozję, która może się na nich pojawić.

Czy da się wydłużyć ich przydatność?

Aby uniknąć częstej wymiany tych akcesoriów, musimy pamiętać o kilku zasadach. Wycieraczki samochodowe przymarznięte do szyby, nie lubią być odrywane od niej na siłę. To samo tyczy się stosowania ich jako zastępstwa skrobaczki do lodu. Unikajmy też włączania wycieraczek, gdy nasze szyby są zupełnie suche. Nie ma nic gorszego dla ich gumowych piór, niż brak wilgoci potrzebnej do sprawnego i szybkiego przesuwania się po powierzchni szyby naszego auta. Tak naprawdę podczas poszukiwań idealnej pary wycieraczek do naszego samochodu, powinniśmy wziąć pod uwagę to, że najlepsze z nich swoją sprawną, codzienną pracą sprawią, że praktycznie zapomnimy o ich istnieniu. Dlatego też pamiętajmy o tym, że ceny markowych wycieraczek samochodowych wahają się obecnie w granicach 40stu złotych i mając jakiekolwiek wątpliwości co do ich prawidłowego funkcjonowania, po prostu reagujmy zawczasu i wymieńmy je.

Wycieraczki do szyb dostaniesz nie tylko w tradycyjnych sklepach. Coraz częściej można spotkać się z szeroką ofertą wycieraczek samochodowych również w sklepach internetowych, np: Wycieraczkidoszyb.pl.