Nowoczesność i innowacje to przymioty, które trafiają w szczególności do osób młodych. Powodem zadowolenia mogą być zainstalowane w domu systemy nagłośnieniowe, nowoczesne wyświetlacze multimedialne czy alarm. Tychy jako jedno z najbogatszych miast słyną z dobrego zabezpieczenia mienia zarówno prywatnego, jak i państwowego. Na terenie miast znajdujących się w obrębie śląska znajduje się niejedna hurtownia elektryczna.

Specjalistyczne agencje ochrony nie zawsze spełniają swoją powinność tak, jakby się tego oczekiwało. Nawet najlepiej zrobiona instalacja nie będzie skuteczna, jeśli w ślad za nią nie pójdzie komfort użytkowania- jak źle rozkręcona klimatyzacja. Śląsk dbając o mieszkańców zapewniają dostęp do wielu wygód nawet w urzędach i budynkach administracji. Odwiedzana często przez ekipy budowlane hurtownia elektryczna na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci znacznie zmieniła swoje oblicze.

Istnieją specjalne agencje, których główną usługą jest ochrona i alarm. Tychy podobnie jak inne, większe miasta na swoim terenie mają bardzo wiele firm o takim profilu, które mimo wysokiej konkurencji świetnie dają sobie radę na rynku. Bez względu na branżę w niemal każdym biurze zamontowana jest klimatyzacja. Tychy są miastem bogatym, na co jednak wpływ ma przede wszystkim dobra, wewnętrzna organizacja.